18 Mart 2016 Cuma

İNGİLİZ TARZI KIR EVİ BAHÇELERİ

Dünyadaki tasarımlar karşılaştırıldığında hayranlıkla ve şaşkınlıkla karşıladığımız rengi, kokusu, dokusunun bizi ciddi anlamda  etkilediği bahçeler onlar...
Bu tarasarımlarda en dikkat çeken bahçenin renkli misafirleri. Onları heryerinde görmeniz mümkün.
Çok yıllık bitkileri kır çiçekleri ile harmanlayan tasarımlar kır evi konseptine sonradan eklenmiştir. İlk zamanlarda ingilterede kır evlerinin bahçeleri sebze yetiştirilen alanlardı. Bunun en güzel örneği Dixter bahçesidir. Doğal görüntüyü bozacak hiçbir yapay ögeye yer verilmemesi gereken bahçeler doğallıktan beslenir. Bu doğallığı destekleyici oturma alanları ahşap deckler ve büyümesi konusunda serbest bırakılan ağaçlar. Burada doğru karar vermemiz önemli. Bitkiler ve ağaçları özgür bırakmalısınız bu bakımsız olacakları anlamında değil, Ama derin ve şekilli budamaların yapılmaması gerektiği anlamındadır. Kır bahçeleri denince kokununda en az renk kadar etkin olması gerektiği atlanmaması gereken bir diğer unsurdur. Kokulu aromatik bitkiler bahçenizin eşsiz bir güzelliğinin yanında ruhunuza hitap eder. Duyu organının her birinin mest olduğu bahçeler..

Gözün güzel gördüğü ,burnunuza güzel kokuların geldiği ,kuşların kulağınıza fısıldadığı ,Hobi sebze bahçesi ile damak zevkinizin tatlandığı bahçelerin üzerine bir de bodrum ( Katmerli Kadaryıf:))

Biz bu tür bahçeler yapmak isteriz yeter ki talep olsun..

www.ozgunpeyzaj.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder